Billy DibBilal Dib (ur. 17 sierpnia 1985 w Sydney) – australijski bokser, aktualny zawodowy mistrz świata wagi piórkowej organizacji IBF.

Kariera amatorska

Uprawianie boksu rozpoczął w wieku 12 lat. Przygotowywał się do Igrzysk Olimpijskich 2004 jednak ze względu na wypadek motocyklowy nie zakwalifikował się do reprezentacji. W trakcie kariery amatorskiej stoczył 133 walki z czego wygrał 98.

Kariera zawodowa

Karierę zawodową rozpoczął 15 sierpnia 2004. Do lipca 2008 stoczył 21 zwycięskich walk. W tym czasie zdobył lokalne lub mniej znaczące tytuły mistrza Australii, IBO Asia Pacific i IBO, wszystkie w kategorii junior lekkiej.

18 października 2008, w Atlantic City, stoczył pojedynek z Amerykaninem Stevenem Luevano o tytuł mistrza świata WBO w wadze piórkowej. Przegrał jednogłośnie na punkty.

Kariera zawodowa
Mistrz świata IBF wagi piórkowej
29 lipca 2011 – nadal

Do lipca 2011 ponownie toczył pojedynki o mniejsze cele , wszystkie wygrywając (jedna walka uznana została za nie odbytą), w tym tytuł IBF Pan Pacific. Pozwoliło mu to stanąć do walki o tytuł IBF w wadze piórkowej. 29 lipca 2011 w Homebush (Australia) spotkał się z Meksykaninem Jorge Laciervą. Wygrał wyraźnie, jednogłośnie na punkty i został nowym mistrzem świata .

Linki zewnętrzne

  • Lista walk zawodowych Billy Diba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *