Piotr SkrokPiotr Skrok (ur. 30 czerwca 1985 roku w Kozienicach) – polski siatkarz, grający na pozycji rozgrywającego. Wychowanek Czarnych Radom, a w sezonie 2004/2005 zawodnik Jadaru Radom. Syn Jacka Skroka.

Kariera w piłce siatkowej

Piłkę siatkową zaczął trenować w Czarnych Radom. W radomskim klubie grał w kategoriach młodzików oraz przez jeden sezon – kadetów. Potem występował w zespołach Delic-Pol Norwid Częstochowa. W 2002 roku z drużyną kadecką wywalczył mistrzostwo Polski w Gubinie, pokonując w finale AZS Olsztyn w trzech setach. W sezonie 2003/2004 otrzymał tytuł najlepszego rozgrywającego mistrzostw kraju, a jego zespół zajął 4. miejsce po przegranym spotkaniu z AZS UWM Olsztyn 2:3.

W 2004 roku został graczem Jadaru Radom (powstałego w miejsce „Czarnych”), uczestniczącego w rozgrywkach zaplecza Polskiej Ligi Siatkówki. Radomski zespół trenował wówczas jego ojciec. W sezonie 2004/2005 Piotr Skrok zazwyczaj pełnił rolę zmiennika Filipa Szewczyka. W klasyfikacji końcowej rozgrywek ligowych radomianie zajęli 4. miejsce. W przerwie sezonowej zawodnik został przesunięty do drużyny rezerw grającej w II lidze (3. poziom).

W 2006 roku wyjechał do Francji, aby reprezentować uczestnika Nationale 1 (3. liga) – Canteleu Maromme Volleyball. Z siatkarzami tego klubu wywalczył awans do Pro B.

Na sezon 2007/2008 wrócił do Radomia. Początkowo grał w drugim zespole Jadaru, a następnie w RCS-ie powstałego w miejsce tej drużyny i utożsamiającego się z „Czarnymi”. Z radomianami zajął 5. lokatę w II lidze.

Od sezonu 2008/2009 zawodnik drugoligowego AZS UAM Poznań.

Życie prywatne

Urodził się 30 czerwca 1985 roku w Kozienicach. Grając w Częstochowie, uczył się w IX Liceum Ogólnokształcącym. Maturę zdał w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu. Jego ojciec również był siatkarzem, dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski, a po zakończeniu kariery zawodniczej został szkoleniowcem.

Linki zewnętrzne

  • Profil zawodnika na stronie PZPS-u

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *